برج گیاهی- شیشه ای بر فراز آسمان های فرانسه

 

گروه معماری Edouard Francois فرانسه موفق به رونمایی از ماکت اصلی برج گیاهی شیشه ای بر فراز آسمان های این کشور شده اند که تا سال 2012 میلادی به طور رسمی تکمیل شده و به مرحله بهره برداری رسیده است.
این برج یکی از پروژه های بزرگ اکوزیست محیطی در فرانسه محسوب می شود که می تواند بیشترین عملکرد مثبت را جهت جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای و پاکسازی محیط اطراف خود داشته باشد.
برج گیاهی- شیشه ای در هر یک از طبقات خود علاوه بر پنجره های شیشه ای، انواع ورقه های توری مشبکی را جای داده است که می تواند در عبور روشنایی و نور بسیار مؤثر عمل کنند.
همچنین در این طبقات مشبکی انواع گیاهان و درختان کوچک طبیعی به کار گرفته شده که می توانند در کوتاهترین زمان ممکن بیشترین حجم انرژی های طبیعی همچون انرژی خورشید، باد و آب را در خود جذب کنند.
این در حالی است که این انرژی های تجدیدپذیر به راحتی از گیاهان و پنل های توری و شیشه ای بدنه ساختمان عبور می کنند و مورد مصرف ساکنان داخلی این برج قرار خواهند گرفت. ارتفاع این برج مورب حدود 60 متر است و از 17 طبقه مجزای گیاهی تشکیل شده است. در نهایت می توان 85 تا 90 واحد مسکونی مستقل را در این برج جای داد که این امر در فضایی به مساحت 9 هزار و 150 متر مربع صورت خواهد گرفت.